μελαινῶν νεῶν κατάλογος, 2020

Dizaneires Annas Faniginas brošu kolekcija μελαινῶν νεῶν κατάλογος (“Melno kuģu saraksts” sengrieķu valodā) tika radīta speciāli projektam GOODWOOD. Tā jaunākā izstāde tiks atklāta Sanktpēterburgā 7.februārī galerijā “Амбар Буржуа”. Šeit nav nejaušu līniju —  aiz katra izliekuma ir matemātiska formula, katrā līknē ergonomikas un ūdens kustības likumi. Koka fragmenti, kas tiek izmantoti rotās, ir kuģu būvētavā īpaši atlasīti cēlkoku atgriezumi (goba, ķirsis, klinšu ozols), ko izmanto gondolu būvniecībā Venēcijā. Katrā no tām, kā mazā ūdens lāsē, atspoguļojas ģeometrija un šo laivu elegance. Kolekcijas nosaukums ir atsauce uz Homēra eposa ‘’Iliāda’’ otru daļu. Homēra darvotie kuģi bija melni, un melnas joprojām ir Venēcijas gondolas. Koku papildina sarkans organiskais stikls un zili akvamarīni — viens no izteiksmīgākajiem un dizaineres mīļākajiem krāsu kontrastiem, ko var pamanīt Venēcijas laivu regašu laikā. Šī kolekcija savā ziņā ir simbolisks Venēcijas sveiciens “Ziemeļu Venēcijai” — Sanktpēterburgai, jo dizaineres ģeogrāfiskā pārvietošanās bieži ir tieši uz ass starp šīm divām pilsētām. Un vēl, tā ir turpinājums ūdens un kustības tēmas izpētei, šoreiz ar koka palīdzību.

Šī ceļojošā izstāde, kas notiek starptautiskā projekta GOODWOOD ietvaros, jau tikusi izstādīta Sanktpēterburgā, galerijā ”Ambar Bourjois”. 2021.gada septembrī tā ceļos un Kaļiņingradas dzintara muzeju un vēlāk tai pašā gadā arī uz Maskavu.

This travelling exhibition by international project GOODWOOD has already visited Saint Petersburg, Ambar Bourjois gallery. In September 2021 it will be presented in Kaliningrad Regional Amber Museum and also later this year in Moscow.