CARPE DIEM (lat. “ķer dienu”), 2021

Latvijas Rotu biedrības izstāde “Dienasgrāmata”, kurai zīmola VERBA dizainere Anna Fanigina ir rādījusi īpašu gredzenu kolekciju CAPRE DIEM (lat. “ķer dienu“).
Pati māksliniece stāsta: “Par manas “dienasgrāmatas” varoņiem ir kļuvuši putni, tos vēroju no dzīvokļa loga katru dienu, pierakstu, ja atlido kāds īpašs, līdz šim neredzēts putns. Manā sarakstā ir jau gandrīz 30 putnu veidi. “Novērojumu dienasgrāmata” jau skolas laikā bija mana aizraušanās, un iepriekšējais gads mudināja pie tās atgriezties.
Kolekcija CARPE DIEM ir arī veltījums dienasgrāmatas izcelsmei kā žanram, kas radies Japānā 11. gadsimtā un tikai vēlāk nonācis Ķīnā un Eiropā. Šis žanrs ir radies ne tikai cilvēka individualitātes attīstības iespaidā, bet arī pateicoties tādu ierastu priekšmetu izgudrošanai kā papīrs un pulksteņi.
Katrs kolekcijas gredzens ir sava veida putns-burtnīca, kas atgādina par ikkatras dienas vērtīgumu un par to, ka dzīve ir gaistoša. Тas dāvina valkātājam spārnus un vieglumu, aicinādams aizpildīt lappuses un “noķert zvirbuli aiz astes”.
Projekts “Dienasgrāmata” ir 19 rotu mākslinieku jaunāko autordarbu fiksēšana video un foto formātos, kurā rotu mākslinieki piedāvā skatītājiem savas dienasgrāmatu lappuses īpaši šim projektam radītās rotās, caur kurām meklēt patiesību, sajust kopības sajūtu un rast jaunas interpretācijas.
Projekta dalībnieki: Andris Lauders, Anita Savicka, Anna Fanigina, Darja Semjonova, Ginta Grūbe, Gints Strēlis, Guntis Lauders, Ilze Egle, Jānis Brants, Laura Selecka, Maija Vītola-Zitmane, Māris Auniņš, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs un Zane Vilka. Izstādes radošajā komandā piedalās māksliniece Krista Ose un operators Kaspars Braķis.
Vairāk par projektu: https://latvianjewellery.org/lv/event/projekts-dienasgramata/

2021.gada 29.augusts līdz 10.oktobris, Kulīgas Mākslinieku Rezidences Galerija, Kuldīga, Latvija
2021.gada 3.jūlijs līdz 1.augusts, Valmieras muzeja izstāžu nams, Valmiera, Latvija