verba-hexagon-silver-ring

VERBA

VERBA – (no latīņu vārdi“) ir galvenais iedvesmas avots, tādēļ katra rota nes kādu latīņu vārdu vai frāzi. Latīņu valoda ar saviem dziļajiem un lakoniskajiem izteiksmes līdzekļiem veido savdabīgu kodu bezgalīgajā ziņojumu plūsmā, kas nonāk līdz mums iekalti gredzenos, auskaros, brošās…

verba-jewellery-jewelry-ring-omnia-vincit-amor-verba

TERES

TERES (no latīņu „noapaļots”) ir rotas ar akmeņiem, kas ir ar kā paša okeāna pulētiem seniem vēstījumiem, rūpīgi izskalotiem krastā un gataviem padarīt laimīgu katru viņu atradēju. Latīņu frāzes atklāj katras rotas īpašo nozīmi  – mazus noslēpumus, uzrakstītus zem naturālo ametistu, akvamarīnu, topāzu un kalnu kristālu virsmām.

earrings-bears-auskari-laci-verba

URSIS

Par vienu no zīmola vizītkartēm ir kļuvusi kolekcija URSIS. Mazie plīša lāči kļuvuši par visu iemīļotiem cilvēces draugiem, negaidot kļūstot par pēctečiem senam lāča kultam, kas eksistējis daudzām tautām pagātnē. Kolekcija URSIS (no latīņu “lāči“) ir apburoši lāču tēli, ar kuru palīdzību mēs varam dāvināt savas jūtas tuvajiem, atgādināt sev par ko svarīgu, priecāties un gūt atbalstu.

splendor-winter-rings-verba-ogranka-gredzeni

SPLENDOR

Tikai reizi gadā rotu zīmols Verba noliek malā vienmēr mīlētos kabašona formas akmeņus un pievēršas mirdzošajiem daudzšķautņu kalnu kristāliem, topāziem, ametistiem un turmalīniem. Tas notiek tieši tāpēc, lai sagaidot pirmo sniegu mēs varētu iemirdzēties kopā pateicoties rotu kolekcijai SPLENDOR (no latīņu valodas “spīdums, tīrība, burvīgums, skaistums“). Kā vienmēr, katru izstrādājumu rotā kāda latīņu frāze vai novēlējums, kuru patiesums spēj padarīt katru akmeni par mazliet maģisku kristālu, kas kā mirdzoša sniegpārsla nolaižas mums tieši rokās. Tikai tā neizkūst, bet ilgi priecē ar savu gaismu spēli, atgādinot par brīnumu.

rings-gredzeni-spes-fiducia-caritas-faith-hope-love

COMPOSITIO

“Ticība, cerība, mīlestība; bet lielākā no tām ir mīlestība” – ar šo citātu no Pāvila 1. vēstules Korintiešiem zīmols VERBA uzsāk jaunu rotu līniju ar nosaukumu COMPOSITIO (no latīņu valodas “apvienošana“). Katru šīs kolekcijas gredzenu var valkāt ne tikai patstāvīgi, bet arī ērti kombinēt savā starpā, veidojot katra paša personīgo akordu no krāsainiem akmeņiem, idejām un jēdzieniem. Ticību simbolizē caurspīdīgs kalnu kristāls, cerību – rozā kvarcs, bet mīlestību – sarkans turmalīns.

aurora-glass-verba-rosae-pink

RES

Katrs dizaina elements, kurš atrodams kolekcijā RES (no latīņu valodas “priekšmeti“) atšķiras ar askētisku minimālismu. Dizaineres galvenais iedvesmas avots ir frāzes un vēlējumi latīņu valodā, kas atdzīvina antīko tradīciju par ikdienišķu priekšmetu dekorēšanu ar iedvesmojošiem tekstiem. Kolekcija apvieno vienkāršu un ikdienišķu interjera elementu kopumu ar gaumīgu dizainu, kuru veidojusi zīmola dizainere Anna Fanigina. Tajā ietilpst ar rokām darinātas ūdens glāzes, sudraba grāmatzīmes un karotes, kas atspoguļo zīmola galveno ideju par dizainu ar tīrām līnijām, nenomācot katra priekšmeta praktisko pielietojumu.

sakura-collection-verba-rose-quartz

SAKURA

Kolekcija SAKURA veltīta ik pavasari ziedošajiem sakuras kokiem. Katrs šīs kolekcijas gredzens ir kā ziedlapa vējā, kas nes vēstījumu latīņu, sengrieķu vai japāņu valodā un, gluži kā senajā japāņu miera un harmonijas metaforā 万里同風 (“tūkstoš jūdžu viens vējš” japāņu valodā), apvieno dažādas kultūras un laikmetus!

analemma-red-plexiglass-digna-rosa-silver-ring

ANALEMMA

ANALEMMA (“pamats”, grieķu valodā) — tā ir apbrīnojama figūra, līdzīga bezgalības zīmei, ko debesīs rada saules disks viena gada garumā, ja to vēro no viena un tā paša punkta un vienā un tajā pašā laikā. Analemmas saules diski, kas tiek “projecēti” uz gredzeniem, kļūst par mazām personiskām saulēm, kas izgaismo to valkātāju ikdienu.

verba-silver-ring-greek-aquamarine

νεῶν κατάλογος

Gredzenu kolekcija νεῶν κατάλογος (“kuģu saraksts” sengrieķu valodā) ir veltījums Senās Grieķijas kultūrai, ar vēlmi sajust tās atsauces mūsdienās gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Kolekcijā, kā simboli nelieliem kuģiem, ir sudraba un elektra (zelta un sudraba sakausējuma) gredzeni, kas var aizceļot ar jums un palikt uz rokas kā ceļabiedrs ikdienas prieku un rūpju viļņos.

verba-lenalumelsky-regicide-marie-antoinette-verba-anna-fanigina

REGICIDE

Special collection for fashion designer Lena Lumelsky. Collection REGICIDE is made in memory of six queens and princesses from different times in history, who were murdered: Anna Boleyn, Lady Jane Grey, Mary Stuart, Marie Antoinette, Sisi Elisabeth of Austria and Anastasia Romanova. Jewelry collection is inspired by letters, written not long before their death. Almost accidental words, written by hand of each of them, engraved on glass or silver, give us the possibility to “hear” this farewell whisper: love expression, parting words to dear ones, kisses, message about last presents, thoughts about eternal life.

BIBLIOTECA VENEZIANA

BIBLIOTECA VENEZIANA (“venēciešu bibliotēka” itāļu valodā) ir kolekcija, kurā uz klasiskajiem zīmola VERBA rotu dizainiem parādās dzejas un prozas citāti franču, angļu, krievu, itāļu un spāņu valodās. Vārdi, kas veltīti šai pilsētai. Paldies par palīdzību kolekcijas radīšanā dizainere saka: Marcel Proust, Иван Бунин, Paul Morand, Николай Гумилев, Thomas Mann, Иосиф Бродский, Henry Wadsworth, Анна Ахматова, Lord Bayron, Jorge Luis Borges un daudziem citiem.

verba-tangere-silver-ring-rock-crystal-garnet

TANGERE

Rotu kolekcijas TANGERE (“tango” latīņu valodā) ideja radusies pateicoties zīmola dizaineres Annas Faniginas ilggadējai aizrautībai ar tango. Caurspīdīgie kalnu kristāli ir kā dejas patiesuma atspulgs, tumšie rauhtopāzi simbolizē koncentrēšanos, rozā kvarci ieskicē maigumu un visa pamats jeb mīlestība ir kā sarkanvīns piesātinātie granāti.